Category |
Name |
Corps |
Division |
Brass Soloist |
Level I |
1st Place |
Sharai Isler |
New York Manhattan Citadel |
Greater New York |
2nd Place |
Caroline Wajda |
Schenectady |
Empire State |
3rd Place |
Maggie Ferren |
Sussex Chapel |
Eastern Pennsylvania & Delaware |
Level II |
1st Place |
Helen Wajda |
Schenectady |
Empire State |
2nd Place |
Leah Rader |
Hempstead Citadel |
Greater New York |
3rd Place |
Emily Pastin |
Boyertown |
Eastern Pennsylvania & Delaware |
Level III |
1st Place |
Tatiana Dennison |
Spring Valley |
Greater New York |
2nd Place |
Jonathan Collier |
Philadelphia Citadel |
Eastern Pennsylvania & Delaware |
3rd Place |
Edgar George |
Pittsburgh Temple |
Western Pennsylvania |
Level IV |
1st Place |
Chris Webster |
Hempstead Citadel |
Greater New York |
2nd Place |
Joel Collier |
Philadelphia Citadel |
Eastern Pennsylvania & Delaware |
3rd Place |
Brandon Finnie |
Red Bank |
New Jersey |
|
Vocal Soloist |
Level I |
1st Place |
Jaliah Ross |
Yonkers Citadel |
Greater New York |
2nd Place |
Taylor Thrasher |
Marion |
Southwest Ohio & Northeast Kentucky |
3rd Place |
Rebecca Brabitz |
Sussex Chapel |
Eastern Pennsylvania & Delaware |
Level II |
1st Place |
Emily Betts |
Akron Citadel |
Northeast Ohio |
2nd Place |
Taquarrah Bessette |
Burlington |
Northern New England |
3rd Place |
Heaven Leigh Bosco |
Schenectady |
Empire State |
Level III |
1st Place |
Danielle Bender |
East Northport |
Greater New York |
2nd Place |
Genna Garofalo |
Camden Citadel |
New Jersey |
3rd Place |
Lindsey Harrington |
Lowell |
Massachusetts |
Level IV |
1st Place |
Jamie Crowell |
Old Orchard Beach Citadel |
Northern New England |
2nd Place |
Danielle Beckvermit |
Kingston |
Greater New York |
3rd Place |
Aaran Pooley |
Ithaca |
Empire State |
|
Piano Soloist |
Level I |
1st Place |
Nathan Morris |
Bradford |
Western Pennsylvania |
2nd Place |
Eliza Russell |
Manchester |
Southern New England |
3rd Place |
Zachary Lloyd |
Covington |
Southwest Ohio & Northeast Kentucky |
Level II |
1st Place |
Devonte Thompson |
New York Manhattan Citadel |
Greater New York |
2nd Place |
Abigail Irwin |
Alliance |
Northeast Ohio |
3rd Place |
Celestin Noble Nkounkou |
Canandaigua |
Empire State |
Level III |
1st Place |
Rebekah Kisser |
Hempstead Citadel |
Greater New York |
2nd Place |
Jonathan Collier |
Philadelphia Citadel |
Eastern Pennsylvania & Delaware |
3rd Place |
Jacob Hevenor |
Lowell |
Massachusetts |
Level IV |
1st Place |
Joel Collier |
Philadelphia Citadel |
Eastern Pennsylvania & Delaware |
2nd Place |
Jenna Carr |
Houlton |
Northern New England |
|
Snare Drum |
Level I |
1st Place |
Jonathan Davidson |
Staten Island Stapleton |
Greater New York |
2nd Place |
Desmond Bradford |
Berlin |
Northern New England |
3rd Place |
Mark Hager |
Fitchburg Montachusett |
Massachusetts |
Level II |
1st Place |
Zachery Walters |
New York Times Square |
Greater New York |
2nd Place |
Marcos Lopez |
San Juan Central Temple |
Puerto Rico & Virgin Islands |
3rd Place |
Alex Dressler |
Syracuse Onondaga Tabernacle |
Empire State |
Level III |
1st Place |
Jonathan Collier |
Philadelphia Citadel |
Eastern Pennsylvania & Delaware |
2nd Place |
Jacob Pooley |
Ithaca |
Empire State |
3rd Place |
Derek Nix |
Ocean County Citadel |
New Jersey |
Level IV |
1st Place |
Richard Lopez |
San Juan Central Temple |
Puerto Rico & Virgin Islands |
2nd Place |
Jelani Weekes |
New York Harlem Temple |
Greater New York |
|
Sacred Dance Soloist |
Level I |
1st Place |
Ashley Ocampo |
Bound Brook Temple |
New Jersey |
2nd Place |
Sara Dina |
Cleveland Miles Park |
Northeast Ohio |
3rd Place |
Jailyn Biewald |
Waterbury |
Southern New England |
Level II |
1st Place |
Alina Kim |
Englewood |
New Jersey |
2nd Place |
Bianca Rodriguez |
Dayton Central |
Southwest Ohio & Northeast Kentucky |
3rd Place |
Marissa Lewis |
Cleveland West Park |
Northeast Ohio |
Level III |
1st Place |
Nicole Alvarez |
Templo de Queens |
Greater New York |
2nd Place |
Lydia Bate |
Montclair Citadel |
New Jersey |
3rd Place |
Emily Pastin |
Boyertown |
Eastern Pennsylvania & Delaware |
Level IV |
1st Place |
Jessica Balcom |
Rutland |
Northern New England |
2nd Place |
Corinne Duperree |
Dayton Central |
Southwest Ohio & Northeast Kentucky |
3rd Place |
Alivia Bender |
Troy Temple |
Empire State |
|
Drama Monologue |
Level I |
1st Place |
Christen Raines |
Dayton Central |
Southwest Ohio & Northeast Kentucky |
2nd Place |
Giana McGuire |
Cleveland Temple |
Northeast Ohio |
3rd Place |
Helen Tejada |
Tarrytown |
Greater New York |
Level II |
1st Place |
Genesis Baez |
Loiza |
Puerto Rico & Virgin Islands |
2nd Place |
Alexandra Sanchez |
Riverhead |
Greater New York |
3rd Place |
Alexis Duperree |
Pittsburgh Temple |
Western Pennsylvania |
Level III |
1st Place |
Danielle Soar |
Fitchburg Montachusett |
Massachusetts |
2nd Place |
Cooper Graham |
Medina |
Northeast Ohio |
3rd Place |
DJ Rickman |
School for Officer Training |
Greater New York |
Level IV |
1st Place |
Matthew Daniels |
Red Bank |
New Jersey |
2nd Place |
Corinne Duperree |
Dayton Central |
Southwest Ohio & Northeast Kentucky |
3rd Place |
Emmanuel Echevarria |
Norwich |
Southern New England |
Category |
Corps |
Division |
Timbrel Brigade |
Level A |
1st Place |
Philadelphia Citadel |
Eastern Pennsylvania & Delaware |
2nd Place |
Cincinnati West Side |
Southwest Ohio & Northeast Kentucky |
3rd Place |
Flemington |
New Jersey |
Level B |
1st Place |
Hartford Citadel |
Southern New England |
2nd Place |
San Juan Central Temple |
Puerto Rico & Virgin Islands |
3rd Place |
Schenectady |
Empire State |
|
Sacred Dance Troupe |
Level A |
1st Place |
Brooklyn Bedford Temple |
Greater New York |
2nd Place |
Sharon |
Western Pennsylvania |
3rd Place |
Medina |
Northeast Ohio |
Level B |
1st Place |
Bound Brook Temple |
New Jersey |
2nd Place |
Brooklyn Bedford Temple |
Greater New York |
3rd Place |
Dayton Central |
Southwest Ohio & Northeast Kentucky |
|
Corps Youth Band |
1st Place |
Spring Valley |
Greater New York |
2nd Place |
Schenectady |
Empire State |
3rd Place |
San Juan Central Temple |
Puerto Rico & Virgin Islands |
|
Singing Company |
1st Place |
New York Manhattan Citadel |
Greater New York |
2nd Place |
Boyertown |
Eastern Pennsylvania & Delaware |
3rd Place |
Schenectady |
Empire State |
|
Youth Chorus |
1st Place |
Kingston |
Greater New York |
2nd Place |
Montclair Citadel |
New Jersey |
3rd Place |
Philadelphia Citadel |
Eastern Pennsylvania & Delaware |
|
Drama Troupe |
1st Place |
Fitchburg Montachusett |
Massachusetts |
2nd Place |
Dayton Central |
Southwest Ohio & Northeast Kentucky |
3rd Place |
Hampton |
Northern New England |